Alistair Brownlee vyhrál závod Hawaii IRONMAN Training Swim

, Author

#GBKona 2019 / Zwift / IRONMAN World Championship / Hawaii 2019

Brownlee vyhrál závod Ho’ala IRONMAN Training Swim

No to byl pěkný způsob, jak zahájit svůj závodní týden na Havaji – to samé by Alistair Brownlee uvítal i příští sobotu. Možná bude trochu těžší zajistit si double.

Týden před mistrovstvím světa IRONMAN láká Ho’ala IRONMAN Training Swim na vyprodanou účast, včetně několika nejlepších profesionálů, kteří se příští týden utkají na 2,4 míle dlouhé plavecké trati velkého závodu. Plavání, které startuje z mola Kailua, se od dne závodu liší pouze tím, že končí na opačné straně mola v zátoce Kamakahonu Bay, nikoliv na pláži Dig Me Beach.

Letos nezávodí Lucy Charles-Barclayová – vyhrála v roce 2018, 2017 a v roce 2016 porazila i všechny muže -, ale zaznamenali jsme britský úspěch s mužským vítězem (k tomu Harry Wiltshire v roce 2017), a to zásluhou dvojnásobného olympijského vítěze v triatlonu při jeho debutu na mistrovství světa IRONMAN.

Alistair vedl domů pětičlennou skupinu, která měla náskok celých tří minut před zbytkem startovního pole, v němž byli i dva sportovci, s nimiž bude závodit příští týden – Josh Amberger (AUS) a Daniel Bakkegard (DEN) – a jeho tréninkový partner z Leedsu Gordon Benson.

Několik dalších závodících britských profesionálů a závodníků věkových skupin – včetně Katherine Renoufové, která byla celkově druhou ženou – s některými z těchto časů uvádíme níže. Nejrychlejší plavkyní byla letos Sarah Crowley (AUS), která před dvěma lety skončila třetí na mistrovství světa IRONMAN.

Absolutně šplouchající! 🌺💦 Jaké ráno na Ho’āla Swim při průzkumu oficiální trati @rokasports #IMWC. Už jen 6 dní do začátku! #ZwiftAcademyTri

Zobrazit toto příspěvek na Instagramu

První Ironman distanční plavání ✅ #triatlon #plavat #kolo #běh #ironman #hawaii #kona #tookforever #firsttimer #huubdesign #agailis 📸 @talbotcox

A post shared by Alistair Brownlee (@alistair.Brownlee) on Oct 6, 2019 at 18:52pm PDT