Reddit – fotbal – Jak se čte skóre ve fotbale?

, Author

Watford (WAT) vyhrává v tomto zápase proti Leicesteru (LEI) o 3 góly. Jedná se však o druhou část nějaké soutěže a celkový součet gólů je 3:2. Uplynulo 97:24 minut času. Měly být pouze čtyři minuty přidaného času.

Podrobnější informace…

Průběžné skóre zápasu v porovnání s celkovým skóre:

Některé vyřazovací soutěže se hrají na více kol. To znamená, že v daném kole hrají dva nalosované týmy proti sobě dvakrát, jednou na stadionu každého týmu. Místo toho, aby o postupujícím v turnaji rozhodoval jeden zápas, vyhrává ten, kdo má lepší skóre z obou částí dohromady. Pokud tedy tým A porazí tým B v prvním zápase 1:0 a ve druhém zápase tým B porazí tým A 2:0, postupuje tým B s celkovým skóre 2:1.

Ve vámi odkazovaném zápase vyhrál Watford tento zápas 3:1, zatímco Leiceister vyhrál předchozí zápas 1:0. Celkový součet je 3-2 ve prospěch Watfordu, takže pokud Leiceister neskóruje dříve, než rozhodčí zapíská, postoupí Watford.

Důvod, proč je zobrazení celkového součtu důležité, je ten, že vám říká, kdo skutečně postoupí, pokud aktuální zápas skončí s aktuálním výsledkem. Řekněme, že tým A vyhraje první zápas 5:0. Druhý zápas (zápas, který hypoteticky sledujete) vyhraje tým B 3:0. Může to vypadat, že tým B je lepším týmem a postoupí do soutěže, ale brankový součet je 5-3 a tým A skutečně postoupí, pokud zápas skončí 3-0.

Čas + přestávka:

Záměrem je, aby zápas trval 90 minut nepřetržité hry v průběhu dvou 45minutových poločasů. Kdykoli se hra přeruší (z důvodu zranění nebo vyvezení míče mimo hřiště, oslavy gólu nebo čehokoli jiného), hodiny se počítají dál, ale hlavní rozhodčí je má sledovat. Na konci každého poločasu pak rozhodčí přičte k hodinám „čas přerušení“. To je všem oznámeno prostřednictvím čtvrtého rozhodčího, který drží v ruce tabulku představující minimální počet minut, které budou přičteny. Televizní přenosy to obvykle znázorňují slovy „+X“, kde X je počet přidaných minut. Poznámka: jedná se o minimální počet minut, nikoli o přesný počet nebo maximum. Hra může pokračovat i po uplynutí této doby.

To, co máte na odkazovaném obrázku, je situace, kdy byly přidány čtyři minuty času, ale z nějakého důvodu nechal rozhodčí pokračovat v zápase i po uplynutí těchto čtyř minut. Během přerušení hry pravděpodobně došlo k velkému nebo četnému přerušení hry. Překročení ohlášeného minimálního přidaného času o několik sekund je běžné. Překročení o několik minut není běžné.