Startovní rošt závodu Daytona 500 je kompletní

, Author

Po tom, co NASCAR 9. února v kvalifikaci na závod Daytona 500 určil první řadu startovního roštu a Ricky Stenhouse Jr. získal pole position a Alex Bowman druhé startovní místo, byl startovní rošt pro Datyona 500 se 40 vozy doplněn ve čtvrtek večer, kdy se jely dva závody Bluegreen Vacations Duel at Daytona.

Joey Logano si připsal druhé vítězství v Duelu v řadě, když navázal na své vítězství ve druhém Duelu před rokem vítězstvím v prvním Duelu ve čtvrtek večer. William Byron vyhrál druhý čtvrteční závod Duel. Díky tomu Logano a Byron odstartují do nedělního závodu Daytona 500 z druhé řady za Stenhousem a Bowmanem.

Dva jezdci, Daniel Suarez a Chad Finchum, nepostoupili z prvního Duelu na startovní rošt závodu Daytona 500.

Dva jezdci, Daniel Suarez a Chad Finchum, nepostoupili z prvního Duelu na startovní rošt. Finchum skončil na 20. místě z 22 vozů v závodě. Suarez skončil poslední poté, co ho ve 30. kole vyřadila ze závodu havárie s Ryanem Blaneym. Blaney byl schopen pokračovat.

„Auto 2 začalo vytahovat ruku z okna super, super pozdě a já ho neviděl. Když jsem začal vyjíždět, byla tam dvanáctka,“ řekl Suarez.

Aric Almirola skončil v prvním duelu druhý poté, co v 38. kole 60kolového závodu vytlačil Logana do vedení. Třetí skončil Ryan Newman a čtvrtý Brad Keselowski a Ford tak obsadil první čtyři místa v cíli. Pětici nejlepších doplnil Darrell Wallace Jr.

„Je to úžasné. Jaká skvělá týmová práce Fordů, zejména Arica Almiroly, panebože,“ řekl Logano. „Ve správný čas skvěle zatlačil a my jsme se dokázali držet dole, když jsme to potřebovali, udrželi jsme se před Chevrolety a ukázali jsme, jakou rychlost tady Fordy mají. To je něco, na co jsem hrdý, že jsem toho mohl být součástí. Jsem hrdý na to, že jsem řídil tento „modrý ovál“ a tyto motory Roush Yates. Jsme připraveni to pořádně rozjet. Nemůžu se dočkat 500.“

Logano vedl 19 kol, zatímco Ricky Stenhouse Jr. vedl v závodě Daytona 500 pole position 27 kol, z toho prvních 22 kol. Při šachovnicové vlajce skončil Stenhouse osmý.

Jednotlivci, kteří se nezúčastnili závodu Daytona 500 a postoupili do hlavního závodu z prvního duelu, byli Reed Sorenson a Justin Haley. Haley si zajistil účast v Daytona 500 díky své rychlosti v první řadě kvalifikace minulý víkend, ale i tak se do Daytona 500 probojoval díky 17. místu v prvním Duelu. Výsledkem bylo, že Reed Sorenson, který v prvním Duelu skončil na 18. místě, se mohl opřít o svou rychlost v první řadě kvalifikace a dostat se do Daytona 500.

V druhém Duelu bylo J.J. Yelowovi odepřeno místo na startu Daytona 500 poté, co stejně jako Suarez v prvním Duelu předčasně odstoupil při havárii. V Yeowově případě havaroval s Coreym LaJoiem ve 42. kole druhého Duelu.

Brendan Gaughan a Timmy Hill byli dalšími dvěma jezdci ve druhém Duelu, kteří vyrazili do Daytona Speedweeks s nejistou účastí v Daytona 500. Gaughan si vybojoval místo v první řadě kvalifikace a poté byl ve svém závodě Duelu opatrný a v cíli vybojoval až 17. místo. Hill skončil 16.

Jimmie Johnson skončil ve druhém Duelu druhý za svým týmovým kolegou z Hendrick Motorsports Byronem. Třetí skončil Kyle Larson a Chevrolet tak obsadil první tři místa v cílovém pořadí.

„Neměli jsme žádné příkazy od Chevroletu nebo něco podobného. Prostě jsme dobře spolupracovali,“ řekl Byron. Kurt byl skvělý tahoun a pomocník a já jsem mu opravdu hodně důvěřoval. Opravdu jsem se snažil jet s jedním cílem, ale měl jsem dostatečnou dynamiku z trojúhelníku, jen jsem sledoval staré závody; tam se ta dynamika tak nějak seřazuje. Takže jsem nevěděl, jestli budu mít stejnou dynamiku, jakmile všichni začnou tlačit s jedním cílem. Takže jsem to tam prostě zvládl. Myslím, že jsem se dostal na druhé místo. A pak Kevin hrál opravdu pěkně a neudělal žádný velký blok. Díky Axaltě. Tohle auto vypadá opravdu dobře. Pod světly je určitě krásné. Těším se na 500.“

Kevin Harvick skončil čtvrtý poté, co ve druhém duelu vedl 34 kol. Jeho kolega z týmu Stewart-Haas Racing a nováček v pohárové sérii 2020 Cole Custer uzavřel první pětku.

Bowman byl jediným dalším jezdcem, který ve druhém duelu ujel více než 10 kol a 12 kol jel vpředu. Skončil na 15. místě.

Klikněte ZDE pro výsledky BLUEGREEN VACATIONS DUEL AT DAYTONA a kompletní startovní pořadí DAYTONA 500.