Daytona 500 rajtrács teljes

, Author

Miután a NASCAR a február 9-i első soros kvalifikációval kijelölte a Daytona 500 rajtrácsának első sorát, Ricky Stenhouse Jr. a pole-t és Alex Bowman a második rajtkockát szerezte meg, csütörtök este a két Bluegreen Vacations Duel at Daytona futam lefutásával teljessé vált a 40 autóból álló Datyona 500 rajtrács.

Joey Logano zsinórban második párbajgyőzelmét aratta, az egy évvel ezelőtti második párbajgyőzelmét követte a csütörtök esti első párbaj győzelemmel. William Byron nyerte a csütörtöki második Párbaj futamot. Ennek eredményeként Logano és Byron a vasárnapi Daytona 500-on a második sorból indulhat Stenhouse és Bowman mögött.

Két versenyző, Daniel Suarez és Chad Finchum nem jutott tovább az első Párbajból a Daytona 500 rajtrácsára. Finchum a 20. helyen végzett a 22 autó közül. Suarez az utolsó helyen végzett, miután a 30. körben egy Ryan Blaney-val történt baleset miatt kiesett a versenyből. Blaney folytatni tudta a versenyt.

“A 2-es autó szuper, szuper későn kezdte kivenni a kezét az ablakon, és én nem láttam őt. Amikor elkezdtem kimenni, a 12-es már ott volt” – mondta Suarez.”

Aric Almirola a második helyen végzett az első párbajban, miután a 60 körös verseny 38. körében Loganót az élre szorította. Ryan Newman a harmadik, Brad Keselowski pedig a negyedik helyen végzett, így a Ford szerezte meg az első négy helyezettet. Darrell Wallace Jr. zárta az első öt helyezettet.

“Ez fantasztikus. Micsoda nagyszerű csapatmunka a Fordoktól, különösen Aric Almirolától, te jó ég” – mondta Logano. “Remekül tolta a megfelelő időben, mi pedig képesek voltunk tartani a feneket, amikor kellett, és feltartani a Chevyket, és megmutattuk, milyen sebességgel rendelkeznek itt a Fordok. Ez olyasmi, amire büszke vagyok, hogy részese lehettem. Büszke vagyok arra, hogy a “Blue Oval” és a Roush Yates motorjait vezethetem. Készen állunk a rock and rollra. Alig várom az 500-at.”

Logano 19 kört vezetett, míg a Daytona 500 pole sitter Ricky Stenhouse Jr. 27 kört vezetett, beleértve az első 22-t is. Stenhouse a nyolcadik helyen ért célba a kockás zászlónál.

A Daytona 500-ra be nem zárt versenyzők, akik az első párbajból továbbjutottak a főversenyre, Reed Sorenson és Justin Haley voltak. Haley a múlt hétvégi első soros kvalifikáción mutatott gyorsaságával biztosította helyét a Daytona 500-on, de az első Párbajban elért 17. helyezésével mégis bejutott a Daytona 500-ra. Ennek eredményeként Reed Sorenson, aki a 18. helyen végzett az első Párbaj futamán, az első sorból való kvalifikációs napi sebességére támaszkodva jutott be a Daytona 500-ra.

A második Párbajban J.J. Yelow nem kapott Daytona 500-as rajtkockát, miután ő is, akárcsak Suarez az első Párbajban, korán kiesett egy baleset miatt. Yelow a második párbaj 42. körében ütközött Corey LaJoie-val.

Brendan Gaughan és Timmy Hill volt a második párbaj másik két versenyzője, akik úgy indultak a Daytona Speedweeken, hogy bizonytalan volt a Daytona 500-as részvételük. Gaughan a kvalifikáción az első sorban szerzett helyet, majd a Duel futamán óvatos volt, és a célban a 17. helyet szerezte meg. Hill a 16. helyen végzett.

Jimmie Johnson második lett a Hendrick Motorsports csapattársa, Byron mögött a második Párbajban. Kyle Larson lett a harmadik, így a Chevrolet szerezte meg az első három helyet a célba érkezés sorrendjében.”

“Nem igazán volt Chevy-rendezésünk vagy ilyesmi. Egyszerűen csak jól dolgoztunk együtt” – mondta Byron. Kurt nagyszerű toló és nagyszerű segítő volt, és én tényleg nagyon bíztam benne. Tényleg megpróbáltam elmenni, de elég lendületben voltam a tri-oválon kívül, csak a régi versenyeket figyelve; ez az a hely, ahol a lendület megvan. Szóval nem tudtam, hogy meglesz-e ugyanaz a lendület, amikor mindenki elkezdett nyomni, amikor már csak egy volt hátra. Szóval csak odaértem. Azt hiszem, második lettem. Aztán Kevin nagyon szépen játszott, és nem csinált nagy blokkot. Köszönöm az Axaltának. Ez az autó nagyon jól néz ki. Gyönyörű a fényviszonyok között. Izgatottan várom az 500-at.”

Kevin Harvick a negyedik helyen végzett, miután a második párbajban 34 kört vezetett. Stewart-Haas Racing csapattársa és a 2020-as Cup Series újonca, Cole Custer zárta az első ötöt.

Bowman volt az egyetlen másik versenyző, aki 10 körnél többet vezetett a második párbajban, 12 körön keresztül az élen haladt. Ő a 15. helyen végzett.

KATTINTSON IDE A BLUEGREEN VACATIONS DUEL AT DAYTONA EREDMÉNYEIÉRT ÉS A TELJES DAYTONA 500 STARTRENDJÉÉÉRT.