Reddit – foci – Hogyan olvasható az eredmény a fociban?

, Author

A Watford (WAT) 3-1 góllal nyer a Leicester (LEI) elleni mérkőzésen. Ez azonban valamilyen verseny második fordulója, és az összesített gólkülönbség 3-2. A mérkőzésből 97:24 perc telt el. Csak négy perc hosszabbításnak kellett volna lennie.

További részletekért…

A mérkőzés jelenlegi állása vs. összesített eredmény:

Egyes kiütéses versenyeket több szakaszban játszanak. Ez azt jelenti, hogy egy adott fordulóban a két párosított csapat kétszer játszik egymással, egyszer-egyszer mindkét csapat stadionjában. Ahelyett, hogy egy mérkőzés döntene a továbbjutásról, az nyer, aki a két szakaszon együttesen jobb eredményt ér el. Tehát ha az A csapat 1-0-ra veri a B csapatot az első mérkőzésen, majd a B csapat 2-0-ra veri az A csapatot a második mérkőzésen, akkor a B csapat 2-1-es összesítéssel jut tovább.

Az általad linkelt mérkőzésen a Watford 3-1-re nyeri ezt a mérkőzést, miközben a Leiceister 1-0-ra nyerte az előzőt. Az összesített összesítés 3-2 a Watford javára, tehát ha Leiceister nem szerez gólt, mielőtt a játékvezető fújja a sípot, akkor a Watford jut tovább.

Az összesítés megjelenítése azért fontos, mert megmutatja, hogy ki jut tovább, ha az aktuális mérkőzés az aktuális pontszámmal ér véget. Tegyük fel, hogy az A csapat 5-0-ra megnyeri az első mérkőzést. A második mérkőzésen (a meccs, amit feltételezhetően nézel) a B csapat 3-0-ra nyer. Úgy tűnhet, hogy a B csapat a jobb csapat, és továbbjut a versenyben, de a gólösszesítő 5-3, és az A csapat ténylegesen továbbjut, ha a mérkőzés 3-0-ra végződik.

Idő + megszakítás:

A szándék az, hogy a mérkőzés két 45 perces félidő alatt 90 percig folyamatosan tartson. Bármikor, amikor a játék megáll (sérülés, vagy a labda pályán kívülre kerülése, vagy gólünnepség, vagy bármi más miatt), az óra tovább számol, de a főbírónak kell nyomon követnie. A félidő végén a játékvezető hozzáadja a “megszakítási időt” az órához. Ezt mindenki számára a negyedik játékvezető jelenti be, aki egy táblát tart a magasba, amely a hozzáadandó percek minimális számát jelzi. A televíziós közvetítések ezt általában “+X”-szel jelzik, ahol X a hozzáadott percek száma. Megjegyzés: ez egy minimális percszám, nem pedig egy pontos összeg vagy maximum. A játék ezen az időn túl is folytatódhat.

Az Ön által linkelt képen látható egy olyan helyzet, amikor négy percet adtak hozzá, de a játékvezető valamilyen oknál fogva engedélyezte, hogy a mérkőzés ezen a négy percen túl is folytatódjon. Valószínűleg nagy vagy számos játékmegszakítás volt a hosszabbítás alatt. Gyakori, hogy néhány másodperccel túllépik a meghirdetett minimális hosszabbítást. Több perccel túllépni ezen nem gyakori.