Suffolk Downs

, Author

A hétvége kiemelt versenye a 100.000 dolláros James B. Moseley Stakes lesz, amely egy fekete típusú verseny csikók és kancák számára, és körülbelül öt szőrtávot futnak a gyepen. A futamot a néhai James B. Moseley tiszteletére nevezték el, aki a versenypálya történetének szerves részét képezte, és aki John Hall, II-vel együtt 1991-ben újra megnyitotta és újjáélesztette a pályát.

A hétvége folyamán négy tétversenyt rendeznek Massachusettsben csikóknak – az 50 000 dolláros Massachusetts Stallion Stakes-t és az 50 000 dolláros Ask Queenie Dirt Mile-t szombaton, valamint az 50 000 dolláros John Kirby Stakes-t és az 50 000 dolláros Thomas F. Thomas F. Moran Stakes vasárnap.

Az Ask Queenie Stakes, amelyet első alkalommal rendeznek meg, Ask Queenie tiszteletére kapta a nevét, aki a történelem egyik legnépszerűbb és legsikeresebb massachusetts-i tenyésztésű lova volt. A régóta helyi tenyésztő, Lloyd Lockart által tenyésztett gesztenyebarna kancát a lánya, Lori Lockhart idomította, és az unokája, Laurine Barreira volt a tulajdonosa. Ask Queenie 2010-ben vonult vissza, 63 indulásból 27 győzelemmel, több mint 780 000 dolláros karrierjövedelemmel és 20 győzelemmel a ménesversenyek ellen. Visszavonulása óta Floridában tenyészkanca.

Június 30-án, vasárnap a pálya Suffolk Downs emlékpólókat fog árulni, amelyek bevételét a telivérek utógondozására fordítják.

A június 29-30-ra tervezett utolsó élő versenyhétvégét követően a pálya egész évben nyitva marad a szimulcasting számára. A Sterling Suffolk Racecourse (SSR), a Suffolk Downs versenypályát és a szimulcastingot üzemeltető cég jelenleg a New England HPBA-val és a Massachusetts-i Telivértenyésztők Szövetségével (MTBA) együtt dolgozik azon a terven, hogy felújítsák és visszavigyék az élő versenyeket a Great Barrington Fairgroundsba (Great Barrington, MA), és folytassák a szimulcastingot Bostonban.