Daytona 500 startowe kompletne

, Author

Po NASCAR ustawić pierwszy rząd siatki startowej do Daytona 500 z kwalifikacji w pierwszym rzędzie na 9 lutego, z Ricky Stenhouse Jr. ubiegając się o pole i Alex Bowman drugie miejsce startowe, 40 samochodów Datyona 500 siatka została zakończona w czwartek wieczorem z biegiem dwóch Bluegreen Vacations Pojedynek na Daytona wyścigów.

Joey Logano twierdził, że drugi z rzędu Duel wygrać, po jego Duel dwa zwycięstwo sprzed roku z wygraną w pierwszym Duel w czwartek wieczorem. William Byron wygrał drugi wyścig Duel w czwartek. W rezultacie Logano i Byron rozpoczną niedzielny wyścig Daytona 500 w drugim rzędzie za Stenhouse’em i Bowmanem.

Dwóch kierowców, Daniel Suarez i Chad Finchum, nie zdołało awansować z pierwszego Pojedynku na pole startowe Daytona 500. Finchum zajął 20. miejsce wśród 22 samochodów biorących udział w wyścigu. Suarez zajął ostatnie miejsce po tym, jak na 30. okrążeniu rozbił się z Ryanem Blaneyem i wypadł z wyścigu. Blaney był w stanie kontynuować.

„Samochód nr 2, zaczął wyciągać rękę z okna super, super późno, a ja go nie widziałem. Kiedy zacząłem wychodzić, 12 był tam” – powiedział Suarez.

Aric Almirola zajął drugie miejsce w pierwszym pojedynku po tym, jak wypchnął Logano na prowadzenie na 38 okrążeniu 60-okrążeniowego wyścigu. Ryan Newman ukończył trzeci, a Brad Keselowski czwarty, aby dać Fordowi cztery pierwsze miejsca w klasyfikacji końcowej. Darrell Wallace Jr. uzupełnił pierwszą piątkę.

„To jest niesamowite. Co za wspaniała praca zespołowa Fordów, zwłaszcza Aric Almirola, mój Boże,” powiedział Logano. „Był świetnym popychaczem w odpowiednim momencie, a my byliśmy w stanie utrzymać się na dole, kiedy tego potrzebowaliśmy i powstrzymać Chevrolety i pokazać prędkość, jaką mają tu Fordy. To jest coś, z czego jestem dumny, że mogę być częścią. Jestem dumny, że mogę jeździć tym „Niebieskim Owalem” i tymi silnikami Roush Yates. Jesteśmy gotowi, by dać czadu. Nie mogę się doczekać wyścigu 500.”

Logano prowadził przez 19 okrążeń, podczas gdy zdobywca pole position w Daytona 500 Ricky Stenhouse Jr. prowadził przez 27 okrążeń, w tym przez pierwsze 22. Stenhouse zajął ósme miejsce przy szachownicy.

Driverami, którzy nie mają zapewnionego udziału w Daytona 500, a którzy awansowali do głównego wydarzenia z pierwszego pojedynku byli Reed Sorenson i Justin Haley. Haley zapewnił sobie miejsce w Daytona 500 dzięki swojej szybkości w kwalifikacjach w pierwszym rzędzie w zeszły weekend, ale i tak wywalczył sobie drogę do Daytona 500 dzięki 17. miejscu w pierwszym pojedynku. W rezultacie, Reed Sorenson, który zajął 18 miejsce w pierwszym wyścigu Duel był w stanie oprzeć się na swoim tempie w pierwszym rzędzie kwalifikacyjnym, aby zrobić Daytona 500.

W drugim Pojedynku, J.J. Yelow został pozbawiony miejsca startowego Daytona 500 po tym, jak on, podobnie jak Suarez w pierwszym Pojedynku, został wycofany wcześnie w kraksie. W przypadku Yeley’a, rozbił się on z Corey’em LaJoie na 42 okrążeniu drugiego pojedynku.

Brendan Gaughan i Timmy Hill byli pozostałymi dwoma kierowcami w drugim pojedynku, którzy wyruszyli na Daytona Speedweeks z niepewnym udziałem w Daytona 500. Gaughan zdobył miejsce w kwalifikacjach w pierwszym rzędzie, a następnie, był ostrożny w swoim wyścigu Duel, wygrywając 17 na mecie. Hill skończył 16.

Jimmie Johnson zakończył drugi do swojego kolegi z zespołu Hendrick Motorsports, Byron, w drugim Duel. Kyle Larson był trzeci, co dało Chevroletowi trzy pierwsze miejsca na mecie.

„Tak naprawdę nie mieliśmy rozkazów Chevy ani nic w tym stylu. Po prostu dobrze nam się razem pracowało” – powiedział Byron. Kurt był świetnym popychaczem i pomocnikiem, a ja naprawdę miałem do niego duże zaufanie. Naprawdę starałem się pojechać na jednym kółku, ale oglądając stare wyścigi, miałem wystarczający impet z tri-ovala, bo tam właśnie impet się zmienia. Nie wiedziałem, czy będę miał ten sam impet, kiedy wszyscy zaczną naciskać na jednym kółku. Więc po prostu udało mi się tam dojechać. Doszedłem do drugiego miejsca, jak sądzę. Kevin zagrał bardzo dobrze i nie zrobił wielkiego bloku. Dzięki Axalta. Ten samochód wygląda naprawdę dobrze. Na pewno jest piękny pod światłami. Jestem podekscytowany na 500.”

Kevin Harvick zajął czwarte miejsce po tym, jak prowadził przez 34 okrążenia w drugim pojedynku. Jego kolega z zespołu Stewart-Haas Racing i debiutant w 2020 Cup Series Cole Custer uzupełnił pierwszą piątkę.

Bowman był jedynym innym kierowcą, który prowadził więcej niż 10 okrążeń w drugim Pojedynku, jadąc z przodu przez 12 okrążeń. Zajął 15. miejsce.

Kliknij TUTAJ, aby zobaczyć wyniki BLUEGREEN VACATIONS DUEL AT DAYTONA oraz pełną listę startową DAYTONA 500.