Reddit – piłka nożna – Jak odczytać wynik w piłce nożnej?

, Author

Watford (WAT) wygrywa 3 bramkami do 1 w tym meczu z Leicester (LEI). Jest to jednak drugi etap pewnej rywalizacji, a ogólna suma bramek wynosi 3-2. Minęło 97:24 minut czasu. Miały być tylko cztery minuty doliczonego czasu gry.

Więcej szczegółów…

Czasowy wynik meczu a suma bramek:

Niektóre rozgrywki pucharowe są rozgrywane w kilku etapach. To znaczy, w danej rundzie, dwie drużyny, które są dopasowane, grają ze sobą dwa razy, raz na stadionie każdej z drużyn. Zamiast jednego meczu decydującego o tym, kto przejdzie dalej w turnieju, wygrywa ten, kto uzyska lepszy wynik w dwóch etapach łącznie. Więc jeśli drużyna A pokona drużynę B 1-0 w pierwszym meczu, a następnie drużyna B pokona drużynę A 2-0 w drugim meczu, drużyna B awansuje z sumą punktów 2-1.

To co masz w meczu, który podlinkowałeś to Watford wygrywający ten mecz 3-1, kiedy Leiceister wygrał poprzedni mecz 1-0. Ogólna suma punktów wynosi 3-2 na korzyść Watfordu, więc jeśli Leiceister nie strzeli gola przed gwizdkiem sędziego, Watford awansuje.

Powód, dla którego pokazywanie sumy punktów jest ważne, jest taki, że mówi, kto faktycznie awansuje, jeśli aktualny mecz zakończy się z aktualnym wynikiem. Powiedzmy, że drużyna A wygrywa pierwszy mecz 5-0. W drugim etapie (mecz, który hipotetycznie oglądasz) drużyna B wygrywa 3-0. Może się wydawać, że drużyna B jest lepszą drużyną i awansuje w rozgrywkach, ale suma bramek wynosi 5-3 i drużyna A awansuje, jeśli mecz zakończy się wynikiem 3-0.

Czas + przestoje:

Zamierzeniem jest, aby mecz trwał 90 minut ciągłej gry w ciągu dwóch 45-minutowych połówek. Za każdym razem, gdy gra się zatrzymuje (z powodu kontuzji, lub piłka wychodzi poza granice, lub celebracji gola, lub cokolwiek innego), zegar nadal liczy, ale główny urzędnik ma go śledzić. Na koniec każdej połowy, sędzia dodaje „czas przestoju” do zegara. Jest to ogłaszane wszystkim przez czwartego urzędnika trzymającego w górze tablicę przedstawiającą minimalną liczbę minut, która zostanie dodana. Transmisje telewizyjne zazwyczaj przedstawiają to za pomocą „+X”, gdzie X to liczba dodanych minut. Uwaga: jest to minimalna liczba minut, nie jest to dokładna liczba czy maksimum. Gra może być kontynuowana po upływie tego czasu.

To, co masz w swoim połączonym obrazie, to sytuacja, w której cztery minuty czasu zostały dodane, ale z jakiegokolwiek powodu, urzędnik pozwolił, aby mecz był kontynuowany znacznie powyżej tych czterech minut. Prawdopodobnie doszło do dużego lub licznego zatrzymania gry w czasie przestoju. Przekroczenie o kilka sekund ogłoszonego minimalnego czasu doliczonego jest powszechne. Przekroczenie tego czasu o kilka minut nie jest częste.